Bektaşi Nefesleri Konseri ve Gülbankler

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak  “Bektaşi Nefesleri Konseri ve Gülbankler” programı düzenlendi

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda,  Koro tarafından Hicaz Nefesler, Hicaz Uşşak Nefesler, Uşşak Nefes, Gerdaniye Mersiye, Hüseyni Nefesler icra edildi. Daha sonra Solist ve Bağlama Sanatçısı Zeynel GENÇ üç ayrı eser icra etti. Programın son bölümünde ise Topluluk sanatçıları koro halinde Hüzzam eserler ve Segah Nefes sundu.

Sanat Yönetmeni Ahmet ÇALIŞIR yönetimindeki Topluluk Sanatçılarından,  Ses Sanatçıları Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZE; H. Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, M. Ali TÜRKOĞLU, Ufuk YÜRÜÇ ve Vedat TÜZÜN’e, Mehmet ÖZTORUN – Kudüm, M. Kazım TIĞLIOĞLU – Tanbur, Hakan KILINÇARSLAN – Kanun, Emre APAYDIN – Kemençe, Mahmut UĞURLUAKDOĞAN,  M. Şükrü FIRAT ile Ahmet Safa MIZRAK – Ney, Mehmet UÇAK-Ud, Osman ACAR-Daire, Suat ORHAN – Bendir, Tikel Akın ÖZKÖK – Çello ile eşlik etti. Programın sunumunu Ali BEKTAŞ, Tonmaisterliğini de Süleyman ERÇAL yaptı.

 

 

Kaydetmek isterseniz>>>

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.