Yeni Mutriban ile Yeniden Merhaba

Kıymetli üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz,

Uzun bir süredir, yüksek kültürümüzün ifâdesi olan Klasik Türk ve Tasavvuf Mûsikîsi alanında istifâde edebilmeniz için hizmet veriyoruz. Hizmete olan çabamız takdirinizle birlikte geleneğimizi koruma ve sonraki nesillere aktarabilme olarak da devam etmektedir.

Yeni bir yüz ile Merhaba dememiz, mûsikîmizin “eskimeyen” vasfına istinâden gerçekleşmektedir. Daha kullanışlı ve katılımlı bir mekân olarak düşündüğümüz yeni sitemizde, birkaç eksiği dışında mevcut olan bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılarda birçok yenilik barındırmakla birlikte en belirgin yenilik artık Forum sahibi de olmamız. Mûsikîmiz üzerine fikir ve bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz forum, imkân dahilinde en kolay kullanılacak biçimde mevcuttur.

Bu yeni dönemimizde, sık sık sizlerle görüş alışverişinde bulunmayı ve daha etkin bir süreç oluşturmayı amaç edinmekteyiz. Elinizden gelebilecek her türlü desteği ve görüşü değerlendireceğimizi biliniz.

Hz. Mevlânâ’nın sikkesi altında hizmet etme cüretine sahip görünüyor olsak da, hakîkâtte sadece ona, mâşuku Resûlullâh’a ve bu muhabbeti yaratan, sahibi Allâh’a, kulluk vasfından başka bir isme dayanmadan lâyık olmak için “ne yapabiliriz”in neticesi olarak âyan olmaktayız. Biz, bizden evvelki üstadlarımızın bu mûsikî deryasına olan katkılarına kıyasla gerçekte katre kadar bile söz sahibi değiliz. Söz sahibi olanlara feyz ve güven verebilirsek, amacımızı da gerçekleştirmiş oluruz.

Sitemiz bu yeni yüzü ile daha aktif ve güncel olmaya gayretle devam edecektir.

Takdir sizden, Tevfik Allah’tandır.

Mutriban.COM

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.