Muzaffer Ozak – Garden of Paradise

Sahaflar şeyhi el-Hacc Muzaffer Ozak (Rh.A) Efendi‘nin âhirete intikâlinden (1985) iki sene evvel (1983) tertip ve idâre ettiği bir devrânın kaydı albüm olarak yurtdışında yayınlanmıştı. O kaydın dosyalarını istifâdenize sunmak bizim için anlatılmaz bir hâldir.

Devrân: Tekke mûsikîmizde çok önemli bir yere sahiptir. Mevlevîlik’teki Semâ nasılsa, Halvetiyye, Kâdiriyye gibi sair tarikatlarda da aynı amaçla icrâ edilmiştir zamanında.  Meşreplerine ve erkânlarına göre farklılık gösteren devrân, genellikle cânların kol kola girip bir daire oluşturacak biçimde sağa veya sola mûsikînin seyrine ve şeyh efendinin talimatlarına göre dönmesi ile ikâ edilir. Kaydımızdaki davudî sadâ Muzaffer Efendi’nin mübârek zâtına aittir.  Efendi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz, hakkında yapılmış bir televizyon belgelesini izlemenizi tavsiye ederiz.

Rûhu şâd olsun…

[dm]121[/dm]

Yorumlar
 1. bektan dedi ki:

  Kalbleri mutmain kılan / derde derman zikrullahın bir dinletisini bizlere sunduğunuz için şükranlar.

 2. hakan dedi ki:

  allah sizden razı olsun

 3. deryabeyit dedi ki:

  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

 4. numannami dedi ki:

  Gönüllerimizi inançla ve beyinlerimizi imanın gerekleriyle şekillendiren büyüklerimizi bize tanıttığınız, rahmete vesile olduğunuz için şükranlarımı arz ediyor, sizlere ve sizin gibi amel hizmet eden canlara, dünyada ve ukbada rahmet-i Rahmanı diliyorum.

 5. nayioy dedi ki:

  Eyvallah.

 6. zelinhan dedi ki:

  aşki hacı muzaffer ozak efendimin bu kaydını nezih uzel ve kutsi erguner yapmıştır.karagümrük aşk cerrahlığından bir hoş zikrullahtır.bu devran aleme doğru bir devrandır. emeğinize eyvallah

 7. NAY101 dedi ki:

  Hz. Hacı Muzaffer Ozak (Aşki) efendinin değer biçilemez kaydını bizlerle paylatığınız için çok teşşekkürler ellerinize sağlık
  sizden ricamız Hz. Hacı Muzaffer Ozak (Aşki) efendinin başka kayıtlarını bizlerin istifasına sunmanız şindiden tşk.ler

 8. sadeceallah dedi ki:

  “ALLAH” C.C. için, Hazreti Fahri Kâinat Efendimizin, âl’i’nin, Ashabının, Ehli beytinin, Annelerimizin, Cümle Rasûllerin, Enbiyâların pak rûhlarına, Hz. Hacı Muzaffer Ozak (Aşki) Efendinin, tüm Evliyâullahın, Rical Ehlinin ve bütün Ümmeti Muhammedin ruhları için El Fatihâ-ı Şerif.
  Allah razı olsun… Selam yaşamınız olsun…

 9. keremyapar dedi ki:

  Kadir Gecesinde karşıma çıktı , teşekkürler

 10. ozdemir841 dedi ki:

  SA Arkadaslar,
  Yukaridaki download’in sifresi istenmekte. acaba sifreyi bilen varmi ?
  Simdiden tesekkurler !

 11. hamush dedi ki:

  win rar şifresi nedir bunun ?