Muzaffer Ozak – Garden of Paradise

Sahaflar şeyhi el-Hacc Muzaffer Ozak (Rh.A) Efendi‘nin âhirete intikâlinden (1985) iki sene evvel (1983) tertip ve idâre ettiği bir devrânın kaydı albüm olarak yurtdışında yayınlanmıştı. O kaydın dosyalarını istifâdenize sunmak bizim için anlatılmaz bir hâldir.

Devrân: Tekke mûsikîmizde çok önemli bir yere sahiptir. Mevlevîlik’teki Semâ nasılsa, Halvetiyye, Kâdiriyye gibi sair tarikatlarda da aynı amaçla icrâ edilmiştir zamanında.  Meşreplerine ve erkânlarına göre farklılık gösteren devrân, genellikle cânların kol kola girip bir daire oluşturacak biçimde sağa veya sola mûsikînin seyrine ve şeyh efendinin talimatlarına göre dönmesi ile ikâ edilir. Kaydımızdaki davudî sadâ Muzaffer Efendi’nin mübârek zâtına aittir.  Efendi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz, hakkında yapılmış bir televizyon belgelesini izlemenizi tavsiye ederiz.

Rûhu şâd olsun…

https://www.mutriban.com/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/mp3.gif download: Muzaffer Ozak – Garden of Paradise – 1983 (64.49MB)
added: 18/05/2009
clicks: 1170
description:

Comments (11)

 • hamush

  win rar şifresi nedir bunun ?

 • ozdemir841

  SA Arkadaslar,
  Yukaridaki download’in sifresi istenmekte. acaba sifreyi bilen varmi ?
  Simdiden tesekkurler !

 • keremyapar

  Kadir Gecesinde karşıma çıktı , teşekkürler

 • sadeceallah

  “ALLAH” C.C. için, Hazreti Fahri Kâinat Efendimizin, âl’i’nin, Ashabının, Ehli beytinin, Annelerimizin, Cümle Rasûllerin, Enbiyâların pak rûhlarına, Hz. Hacı Muzaffer Ozak (Aşki) Efendinin, tüm Evliyâullahın, Rical Ehlinin ve bütün Ümmeti Muhammedin ruhları için El Fatihâ-ı Şerif.
  Allah razı olsun… Selam yaşamınız olsun…

 • NAY101

  Hz. Hacı Muzaffer Ozak (Aşki) efendinin değer biçilemez kaydını bizlerle paylatığınız için çok teşşekkürler ellerinize sağlık
  sizden ricamız Hz. Hacı Muzaffer Ozak (Aşki) efendinin başka kayıtlarını bizlerin istifasına sunmanız şindiden tşk.ler

 • zelinhan

  aşki hacı muzaffer ozak efendimin bu kaydını nezih uzel ve kutsi erguner yapmıştır.karagümrük aşk cerrahlığından bir hoş zikrullahtır.bu devran aleme doğru bir devrandır. emeğinize eyvallah

 • nayioy

  Eyvallah.

 • numannami

  Gönüllerimizi inançla ve beyinlerimizi imanın gerekleriyle şekillendiren büyüklerimizi bize tanıttığınız, rahmete vesile olduğunuz için şükranlarımı arz ediyor, sizlere ve sizin gibi amel hizmet eden canlara, dünyada ve ukbada rahmet-i Rahmanı diliyorum.

 • deryabeyit

  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

 • hakan

  allah sizden razı olsun

 • bektan

  Kalbleri mutmain kılan / derde derman zikrullahın bir dinletisini bizlere sunduğunuz için şükranlar.

Yorum yapabilirsiniz.

Yorum Yapmak için Giriş yapmalısınız

© 2013 - Mutriban.com, bir Semazen Yayın Grubu sitesidir. - Powered By Wordpress,

Scroll to top