Mevlânâ Şarkıları 2005

mevlana_sarkilari2005Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür A. Ş. tarafından 2005 yılında düzenlediği “Mevlânâ Şarkıları” adlı beste yarışmasında dereceye giren ve ödül alan eserlerin icrâ edildiği albümü arz ederiz.

Okuyan solistin adı, eserin makam ve formu, eser adı ve bestekâr adı sıralaması ile tanzim ettiğimiz eserlerin sazendegânı: “Ali Tan (Ney), Furkan Resuloğlu (Tanbur),  Savaş Özkök (Kanun), Selçuk Eraslan (Kemençe), Akın Özkök (Viyolonsel), İbrahim Metin Uğur (Rebab), Mert Nar (Kudûm, Bendir, Dâire)”dan oluşmaktadır. Yarışma jürisinde ise: B Rehâ Sağbaş (Jüri Başkanı), Sadreddin Özçimi, Tevfik Soyata, Ahmet Şahin, Yusuf Kayya, Yrd. Doç. Dr. Nuri Şimşekler, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çıpan ve Ercan Uslu Beyefendiler yer almaktadır. Hânendegân isimleri eser dosyalarınının başlarında yer almaktadır.

Yarışmanın birincilik ödülü verilmemiş olup, ikincilik aynı zamanda Mutriban.COM yazarımız da olan Tanbûrî Kagan Ulaş‘ın Tarz-ı Nevîn makâmında bestelediği şarkı lâyık görülmüştür. Üçüncülük ödülü ise Erol Ünal Beyefendi’nin Yeni Sipihr Fantezi eseri ile zâtına verilmiştir. Diğer eserler mansiyon ödülü almışlardır.

[dm]141[/dm]

Yorumlar
 1. sulorange dedi ki:

  öncelikle böyle bir eseri paylaşıma sunduğunuz için teşekkür ederim fakat dosya şifreli galiba…

 2. bulkan dedi ki:

  Paylaşim için çok teşşekkür ederim. Notalarını nerden bulabılırım acaba ?

 3. yusufalgul dedi ki:

  güzel bir paylaşım fakat şifreli..şifresini yazabilirmisniz ..teşekür ederim

  1. semazen dedi ki:

   Sitemizdeki rar dosyaların şifresi “www.mutriban.com”‘dur.