Kubbealtı Kursları 40. Yılında

Yeni sezonda 3 Ekim 2009 tarihinde başlıyor. 40. yılını dolduran kurslar için kayıtlar başladı. Tezhip, Mûsikî, Osmanlı Türkçesi, Hat Sanatı ve Diksiyon kursları Haziran 2010 tarihine kadar devam edecek.

Osmanlı Türkçesi, Hat Sanatı, Tezhip ile Mûsiki kursları 3 Ekim’de başlayacak. Türkçeyi Doğru ve Güzel Konuşma (Diksiyon) kursu ise 7 Kasım’da başlayacak ve iki dönem halinde sürecek.

Osmanlı Türkçesi’ni Dursun Gürlek verecek, yardımcısı Meral Tüfekçi. Hat Sanatını ise Tevfik Kalp öğretecek. Tezhip kursunun hocaları Dr. Gülnur Duran, Nur N. Azeimnezhat ve Ayşe Tanrıver Celasin. Diksiyon kursunun yöneticileri de Galip Çakır ve Reyhan Çınar Avcıoğlu.

Kubbealtı’nın en köklü kurslarından olan Türk Mûsikîsi’nde beş enstrüman öğretilecek. Bunlar Ney, Ud, Kanun ve Keman. Nazariyat, Solfej, Repertuvar ve Edebiyat bölümlerinin da bulunduğu mûsikî kursunda ayrıca koro çalışmaları yapılıyor. Yusuf Ömürlü yönetimindeki mûsikî kursunun hocaları Noktanur Kefkep, Elif Uyar, Özcan Ergiydiren, Hüseyin Özkılıç, Yüce Gümüş ve Tolgahan Üsküdarlı.

Osmanlı Türkçesi ve Hat Sanatı 14’er hafta, Diksiyon 12 hafta, Musiki 32 hafta, tezhip ise 35 hafta devam edecek. Kurslara yeni başlayanların yanı sıra daha önce başlamış olan ve ilgilendiği sanatı geliştirmek isteyen öğrenciler de devam edebilecek.

Kubbealtı kurslarına kayıt yaptırmak için vakıf merkezinin bulunduğu Çemberlitaş Peykhane Sokağı, no.3 adresine müracaat etmek gerekiyor. Kurslarla ilgili olarak www.kubbealti.org.tr sitesinden veya 0 (22) 5162356-5189209 numaralı telefonlardan geniş bilgi almak mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.