Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Proğramı

Kültür Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunun 2011 – 2012 Sanat yılında vereceği  konser ve proğramların tarihleri belli oldu. yayınlandı.

Bu proğrama göre bu yıl Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Şeb-i Arus’da Derviş Mustafa Dede’nin Bayati Mevlevî Ayini Şerifini icra edecek.

 

 

TAKDİM

Topluluğumuz çok yoğun yurtiçi ve yurtdışı turne programlarının yanı sıra Konya Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği periyodik programlarda, tekkelerin kapanmasından evvel bestelenip günümüze ulaşabilmiş olan Mevlevi ayinlerini icra ederek sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır.

Türk Müziğinin hem hacim olarak hem de sanatsal seviye olarak en büyük formu olan bu ayin-i şeriflerin icrasına 2011 yılı eylül ayında başlayacak olan yeni sanat sezonunda da devam edilecektir.

Mevlevi Ayinleri ve sema programları dışında, Konya’da yapacağımız periyodik programlarda da klasik fasıllar, şarkılar, ilahiler, tevşihler, na’tler v.b. diğer formlardaki eserlerden oluşturacağımız geniş bir repertuarla izleyicilerimizin huzurunda olacağız. Ayda iki program olarak planlanan bu programların biri Mevlevi ayini ve sema, biri de diğer formlardan oluşturulan konserler olarak teşekkül ettirildi.

Kültürümüzü gelecek kuşaklara doğru aktarmak ve sevdirmek en temel hedefimizdir. Sanatseverlerin konserlerimize gösterecekleri teveccüh, bu hedefe ulaşma yolunda bizi motive eden yegâne güç olacaktır.

Yusuf KAYYA

Konya TürkTasavvuf Müziği Topluluğu

Sanat Yönetmeni

www.kttmt.com

2011-2012 Periyodik Proğram ve Konser Listesi:

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.