Gülzâr-ı Safâ

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Sanatçılarından ve Topluluk Müdürü Ömer Faruk Belviranlı’nın  Türk Tasavvuf Mûsikisi’ne büyük bir hizmet olacak olan albümü “Gülzâr-ı Safâ” ziyaretçilerinin paylaşımına sunulmuştur. Albüm Konya Selçuklu Belediyesi Kültür Hizmeti olarak yayınlandı.

Allah’tan, daha nice çalışmalarında şevk, selamet ve aşk vermesini niyaz ediyoruz.

Ömer Faruk Belviranlı’nın Sitemiz MUTRIBAN’da yayınlamak için izin verdiği “Gülzâr-ı Safâ” Albümü, şu eserlerden oluşuyor.

.

Dervişlik Ne Güzel Sultanlık İmiş
– Nice Ağamayam Kılmayam Feryad
– Çün Sana Gönlüm Mubtela Düştü
– Ud Taksimi
– Askın i1e Asıklar Yansın Ya Resulallah
– Ey Garip Bülbül Diyarın Kandedir
– Sultanım İllallah Subhanım İllallah
– Hicaz Kaside – Esma Zikri
– Kanun Taksimi
– Merhaba Ey Fahr-i Alem Merhaba
– Dervişlik Baştadır Taçda Değildir
– Seherin Vaktinde Cümbüşe Geldim
– Tanbur Taksimi – Şem’a Yanan Pervaneler
– Can Ellerinden Gelmişem – Bir Tahta Yaratmışsın

.

[dm]208[/dm]

Ömer Faruk Belviranlı

31 Ocak 1964 yılında Konya’ da doğdu. İlk tahsilini Konya Akçeşme İlkokulu’ nda, Orta ve Lise tahsilini Konya İmam Hatip Lisesi’ nde tamamladı. İmam Hatip Lisesi tahsili sırasında Babası Mehmet Esat BELVİRANLI ve Amcası Doktor Ali Kemal BELVİRANLI’ nın teşvikleri ile Musiki çalışmalarına başladı ve kendileri ile meşk etti.. Bu yıllarda her hafta sonu İstanbul’ a giderek Merhum Üstâd Bestekar Bekir Sıtkı SEZGİN’ den eserler meşk etti ve tavır dersleri aldı. Bu sırada Konya’ da Sadreddin ÖZÇİMİ Hoca’ nın önderliğinde kurulan Konya Belediye Konservatuvarına girdi ve Üstad ÖZÇİMİ’ den istifade etti.Konya’lı Merhum Hafız Ahmet KİRDİŞ Hoca’ dan Tasavvuf Musikisi, Tekke ve Cami Musikisi üzerine dersler aldı. Konyalı Hafız Hasan Hüseyin VAROL Hoca’ dan Kur’ an talim etti. Üniversite tahsilini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ nde tamamladı.

1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın açtığı sınavı kazanarak Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’ na Ses Sanatçısı olarak atandı. O yıldan bu yana Toplulukta Solist Sanatçı olarak görev yapmaktadır.

4 Nisan 2003 tarihinde Topluluk Müdürlüğü görevine getirildi, halen Sanatçılık görevinin yanında bu görevi de yürütmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.